PZS Reda

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 11.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Przeprowadziliśmy wybory do władz SU. Wrzesień/Październik Wszystko przeprowadzone zostało W szkole. Całość byłą wykonana w sposób zgodny z normami wyborczymi. Trudność jaka nas spotkała to zaangażowanie całej społeczności.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Stworzenie radiowęzła, w którym będą ogłaszane różne informacje, na temat zmian oraz konkursach czy też akcji charytatywnych. Chcemy aby na długich przerwach Zostały ogłaszane wszelkie informacje. Największym problemem może być zaangażowanie społeczność, aby z chęcią prowadzili radiowęzeł, lecz wszystkiemu można zaradzić. Proces ten rozpocząłby się od powrotu do szkoły. Jeżeli to nie nastąpi, to za pomocą Librusa dawać ogłoszenia, które umieszczał by samorząd.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

Przeprowadzamy otrzesiny dla nowych uczniów szkoły. Wrzesień/Październik. Miało to na celu zintegrowanie klas pierwszych, oraz w przypadku klas mundurowych, sprawdzenie ich sprawonisci fizycznej.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Konkurs na graffiti, które zostanie umieszczone na murach szkoły. Konkurs polegałby dokładniej na projekcie, który znalazłby się na ścianach naszej szkoły. Marzec. Uczniowie z naszej szkoły, którzy byli by chętni do wzięcia udziału w konkursie musieli by zaprojektować wzór. Po wyłonieniu zwycięzców, osoba która wygrała, będzie musiała przelać swój pomysł na murach naszej szkoły.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.

Przeprowadzenie ankiety wśród uczniów, na temat oceniania. Analizujemy Rozporządzenie w sprawie oceniania i klasyfikowania Oświaty i porównujemy z WSO.

Przeprowadzam ankietę na temat oceniana w śród uczniów. Dzięki wynikom będziemy mogli pokazać, że społeczność uczniowska chciała by małych zmian w systemie oceniania.