Szkoła Demokracji w Mircu

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 11.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

We wrześniu 2020 r. grupa, która została zgłoszona do projektu zaczęła pracę nad analizą ordynacji wyborczej. Przygotowała plakat informacyjny, zapoznała wszystkie klasy z zasadami wyborow. Powołała komitet organizacyjny oraz 8.10.2020 roku przeprowadziła demokratyczne wybory.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
5. Przygotowujemy film instruktażowy lub grafikę pokazującą jak korzystać z wybranego narzędzia ułatwiającego naukę/pracę/komunikację.

W styczniu 2021 przygotujemy filmik instruktażowy jak wykorzystać narzędzie Genial.ly w nauce oraz zapozanmy z nim uczniów. Chcemy również ustalić dyżury władz SU z uczniami. Od stycznia na Teamsach zaś w czasie edukacji stacjonarnej dyżury będą zorganizowane w salce nr 29.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

W listopadzie 2020r. zapoznaliśmy uczniów z kwestią : Kim jest SU? oraz opracowaliśmy ankietę na googlach dotyczącą potrzeb i zainteresowań uczniów w tym potrzeb i zainteresowań w czasie edukacji zdalnej. Wyniki i wnioski z ankiety w grudniu przedstawimy uczniom i nauczycielom oraz konkretne działana wprowadzimy do planu pracy SU w drugim półroczu roku 2020/2021

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Jako Samorząd Uczniowski, wraz z opiekunami mamy pomysł, aby przeorganizować wybraną część naszej szkoły. Chcemy zorganizować ,,Mówiącą Ścianę", ścianę pomalowaną farbą tablicową, na której wszyscy uczniowie będą mogli zapisać swoje pomysły i uwagi. Po uzgodnieniu z dyrekcją i głosowaniu Samorządu Uczniowskiego, gdzie znajdować ma się zmieniona część szkoły, pragniemy pozyskać sponsorów, którzy pokryliby koszty na potrzebne materiały. W całych tych działaniach możemy liczyć na niezawodne wsparcie rodziców, którzy będą trzymać za nas mocno kciuki. Prace są przewidywane w lutym i w marcu na początku 2021 roku, lecz podany terminarz może ulec zmianie ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy wsparcie w nauce dla koleżanek i kolegów z naszej szkoły (koleżeńskie korepetycje) lub dla nauczycieli i nauczycielek w nauczaniu zdalnym (nauka obsługi nowego narzędzia internetowego).

W styczniu 2021 przygotujemy filmik instruktażowy jak wykorzystać narzędzie Genial.ly w nauce oraz zapozanmy z nim uczniów i nauczycieli. Ponadto opracujemy prezentację pokazującą uczniom, gdzie szukać pomocy w nauce i odpoczynku, aby uczenie się przebiegało efektywnie.