Plan działania dla SU I LO w Kluczborku

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 10.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

IX 2020 - Ogłosić wśród uczniów możliwość kandydowania do władz SU, ogłosić na FB szkoły informację o debacie kandydatów, zebrać pytania do kandydatów, przeprowadzić debatę kandydatów do władz SU, opublikować debatę w mediach społecznościowych.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

XII 2020 - przeprowadzenie konsultacji wśród uczniów, przedstawicieli klas na poprawę komunikacji pomiędzy uczniami a SU ( w wersji stacjonarnej i zdalnej)

XII 2020 - wybranie najlepszego pomysłu na komunikację

I 2021 - realizacja wybranego pomysłu i wdrożenie go w życie

uwzględnienie ewentualnych uwag i propozycji uczniów odnośnie pracy SU

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.

stacjonarnie (w szkole) lub ewentualnie online

Organizacja Dnia Ziemi

4 III - spotkanie SU, zebranie pomysłów na realizację Dnia Ziemi

18 III - Przydzielenie zadań , np. organizacja konferencji i sesji plakatowej, podział zadań miedzy klasami - przydzielenie(wybór) plakatów poszczególnym klasom, przydzielenie tematów wystąpień przez klasy oraz innych form

13 IV - omówienie stanu przygotowań

22 IV - przeprowadzenie Dnia Ziemi

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
4. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny. Kwota o której przeznaczeniu decydują uczniowie i uczennice jest nie mniejsza niż 1500 zł.

Zagospodarowanie wybranej przestrzeni szkolnej zgodnie z pomysłami uczniów.

Naszym celem będzie wybranie w porozumieniu z władzami szkoły oraz radą pedagogiczną, Radą Rodziców np zagospodarownie przestrzeni szkolnej który w całości zgodnie z pomysłami i inicjatywami uczniów.

I - określenie budżetu Szkolnej Inicjatywy Uczniowskiej w porozumieniu z Radą Rodziców

II - przedstawienie przedstawicielom klas wzoru wniosku (udostępnienie uczniom tego wzoru)

1-10 III - zebranie propozycji uczniów na realizacje budżetu - zebranie projektów uczniowskich

15 III - weryfikacja projektów

16-24 III - głosowanie online na propozycję realizacji budżetu SIU

25 III opublikowanie wyników głosowania

wdrożenie projektu do realizacji

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

I 2021 opracowanie ankiety

15-26 II 2021 - przeprowadzenie wśród uczniów ankiety dotyczącej oceniania ich na lekcji

1 III 2021 - przedstawienie wyników ankiety uczniom, nauczycielom, opracowanie konkretnych propozycji do wprowadzenia