Plan Działania - Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 09.12.2020

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
2. Organizujemy debatę wyborczą pomiędzy kandydatami i kandydatkami w szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?
  1. Zorganizujemy debatę wyborczą, która odbędzie się w formie zdalnej na platformie Microsoft Teams. Dołączyć będzie mógł do niej każdy uczeń klas 4 - 8. Podczas tej debaty kandydaci przedstawią swoje plany wyborcze oraz odpowiedzą na pytania zadane przez uczniów. - wrzesień 2020r.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.
  1. Stworzymy zespół "Samorząd Uczniowski" na platformie Microsoft Teams, na którym będą się odbywać minimum raz w tygodniu (czasami więcej - zależy od aktualnych potrzeb) spotkania Samorządu Uczniowskiego online oraz każdy uczeń będzie mógł na tej grupie napisać swój pomysł na zorganizowanie jakiejś akcji/inicjatywy. - wrzesień 2020r.
  2. Każdy uczeń może napisać do władz SU na prywatnym czacie również na platformie Microsoft Teams, lub przez elektroniczny dziennik szkolny. - wrzesień 2020r.
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy diagnozę potrzeb i zainteresowań młodzieży w naszej szkole. Obejmuje ona wszystkich uczniów i uczennice i jest z wykorzystaniem metody innej niż ankieta. Wnioski przekładamy na konkretne działania. Umieszczamy je w planie pracy.

Przeprowadzimy diagnozę, wnioski przedstawimy na spotkaniu SU i wprowadzimy różnego typu akcje związane z zainteresowaniami i potrzebami uczniów. - luty 2021r. - kwiecień 2021r. (Przeznaczamy na ten punkt sporą ilość czasu, ponieważ niestety nie wiadomo kiedy wrócimy do szkoły, a jesteśmy przekonani, że niektóre akcje związane z zainteresowaniami uczniów wypadną lepiej przeprowadzone w formie stacjonarnej.)

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
1. Ważną dla społeczności szkolnej decyzję podejmujemy w procesie współdecydowania zgodnie z kryteriami dobrego wspólnego podejmowania decyzji (opisane w Przewodniku).
  1. Planujemy wprowadzić zmiany w Regulaminie Stroju Uczniowskiego naszej szkoły. Zaproponowane i opracowane przez władze SU, przy współpracy z pedagogami, zmiany zostaną przedstawione całej społeczności szkolnej. Uczniowie zdecydują w referendum czy chcą aby te zmiany zostały wprowadzone czy też nie. Jeśli uczniowie zdecydują, że zmiany te im pasują to przedstawiciele SU będą rozmawiać o wprowadzeniu ich z Dyrekcją Szkoły. - grudzień 2020r. - luty 2021r.
  2. Chcemy zorganizować Wieczór gier i zabaw online, więc przeprowadzimy ankietę wśród uczniów co sądzą o tym pomyśle, w jakie zabawy i gry chcieli by zagrać itp. - listopad 2020r.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
1. Badamy czy uczniowie i uczennice rozumieją za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
  1. Chcemy wykonać ankietę dotyczącą zasad oceniania obowiązujących w naszej szkole. Sprawdzimy w niej czy uczniowie wiedzą za co są oceniani, co ich zdaniem można zmienić w zasadach oceniania oraz co uczniów motywuje do nauki. Wyniki tej ankiety przedstawimy oraz przedyskutujemy z Panią Dyrektor. - grudzień 2020r.
  2. Ankietę tę powtórzymy w drugim semestrze, aby sprawdzić czy po konsultacjach z Dyrekcją wyniki będą takie same, lepsze czy gorsze. - kwiecień