Plan działań ZS Rataje

Diagnoza i plan działania: "Plan działania"

Dodano: 06.12.2020

0

0

Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO “Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia”.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Dnia 8 grudnia przeprowadzone zostaną wybory do Samorządu Uczniowskiego w pełni demokratyczne. Zaktualizowaliśmy już regulamin SU, tak aby zawierał nową zmodyfikowaną demokratyczną ordynację wyborczą. W tej chwili trudno będzie o debatę kandydatów na członków SU dlatego poprosiliśmy kandydatów, aby nagrali krótki film zawierający informację o swojej osobie i jakie ma plany związane z pracą na rzecz szkoły i SU. Tego samego dnia odbędą się również wybory Rzecznika Praw Ucznia. Ta instytucja istniała w naszej szkole, ale nie każdy uczeń wiedział o tym do kogo może zgłosić się o pomoc w przypadku trudnych, kryzysowych sytuacji.

Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W szkole istnieje fanpage szkoły na portalu społecznościowy Facebook, Instagram, ale chcemy utworzyć fanpage SU na facebook`u, aby prezentować komunikaty i nasze działania. Ponadto w szkole na głównym holi kawałek ściany zostanie pomalowany farbą kredową, abyśmy mogli umieszczać tam bieżące informacje. Chcemy również wprowadzić stały sposób komunikacji uczniów z dyrekcją, będą odbywały się spotkania raz w miesiącu - termin został wyznaczony na pierwszy czwartek każdego miesiąca godz. 14:30, na początek będą to spotkania online, później możemy spotykać się "na żywo". Ważne jest również, aby stworzyć e-mail SU, który obsługiwany będzie przez przewodniczącego SU i przekazywany następcom przewodniczącego.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów i uczennic" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy dzień integracyjny lub noc integracyjną dla uczniów szkoły. Każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Zaplanowaliśmy Dzień Integracyjny - Piknik w ogrodzie szkolnym, w trakcie którego będziemy bawić się, grać w gry, zmieniać otoczenie szkoły (jest dużo terenów zielonych) - sprawimy, aby teren wokół szkoły wyglądał jeszcze piękniej, będziemy sadzić rośliny, malować kamienie i mural. Impreza będzie połączona z pożegnaniem klas maturalnych. Chcemy od tego roku wprowadzić nową tradycję, aby każdy rocznik odchodzących uczniów sadził drzewo w szkolnym ogrodzie - kwiecień 2021.

Ważnym wydarzeniem integrującym społeczność szkolną jest "świąteczna paczka" , corocznie przygotowujemy paczkę dla potrzebującej rodziny, w tym roku chociaż to trudniejsze, ale chcemy integrować się zdalnie i podjąć takie wyzwanie grudzień 2020.

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku albo remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic lub mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

Dyrekcja przeznaczy szkolną stołówkę jako miejsce relaksu, spotkań i wypoczynku. Zorganizujemy zbiórkę środków pieniężnych na remont tej przestrzeni. Przeprowadzimy konkurs na projekt zagospodarowania stołówki. Marzą się nam kanapy, okrągłe stoły, przyjemny kolor ścian. Do tej pory było to miejsce, w którym uczniowie chętnie spędzali czas, dlatego chcemy, aby wyglądało jeszcze przyjemniej. Pragniemy, aby do naszej dyspozycji był corocznie budżet partycypacyjny, wspólnie zdecydujemy na co chcemy przeznaczyć tę kwotę.

Chcemy również na wiosnę przeobrazić szkolny ogrów, aby było tam dużo kwitnących kwiatów i krzewów. Spędzamy w ogrodzie i sadzie mnóstwo czasu podczas przerw chcemy, aby było tam miło. Nie chcemy, aby uczniowie przychodzili do szkoły tylko aby odsiedzieć swoje 7-8h , ale aby szkoła kojarzyła im się z przyjaznym miejscem.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?
3. Organizujemy ogólnoszkolne konsultacje zasad wewnątrzszkolnego oceniania lub programu wychowawczego szkoły.
Co planujemy zrobić, jak to przeprowadzić oraz kiedy chcemy to zrealizować (miesiąc i rok)?

W ZS Rataje obowiązuje punktowy system oceniania. Nie każdy nowy uczeń wie na czym polega ten system. Dlatego wydaje nam się, że trzeba organizować konsultacje w tej kwestii. Ważne jest, aby organizowane były na podstawie ankiety konsultacje dotyczące oceniania i szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego.


Podobało Ci się

Komentarze