Zadanie przed konferencją - przygotujcie wizytówkę wyzwania!

Instrukcja - zadanie do wykonania przed konferencją

na podsumowanie programu Szkoła Demokracji

Na podsumowaniu programu podczas warsztatu z trenerem zespoły projektowe będą dzieliły się doświadczeniem zdobytym podczas realizacji wyzwań. Dla lepszego przygotowania się do warsztatu, prosimy Was o wykonanie zadania przed konferencją związanego
z Waszymi działaniami.

Jak wykonać zadanie przygotowujące do konferencji?

1. Wybierzcie jedno zrealizowane przez siebie wyzwanie, którym chcecie się podzielić z uczestnikami (z dowolnego zrealizowanego przez Was obszaru). Możecie wybrać wyzwanie, z którego jesteście najbardziej dumne i dumni, ale również takie, które sprawiło Wam trudności, ale było cennym doświadczeniem i chcecie o nim opowiedzieć innym.

2. Przygotujcie opis wyzwania oraz odpowiedź na pytanie

Opiszcie, co najważniejszego zrobiliście, osiągnęliście w wyzwaniu w maksymalnie dwóch zdaniach oraz krótko napiszcie odpowiedź na jedno z wybranych pytań:

• Co zmieniło to wyzwanie w Waszej szkole? Jak to co zrobiliście zmieniło waszą szkołę?
  • Co uważacie za wasz  sukces w tym wyzwaniu? Pomyślcie nie tylko o tym, co udało się na poziomie szkoły lub grupy ale również o tym co poszczególne osoby z zespołu uznają za swoje osobiste sukcesy.

Skupcie się na najważniejszych rzeczach. Podczas wydarzenia będzie krótki czas na zaprezentowanie Waszego wyzwania - to będzie jego streszczenie.

3. Dodajcie opis i odpowiedź na pytanie wraz z innymi potrzebnymi elementami do padletu - to będzie wizytówka Waszego wyzwania.

W skład wizytówki wyzwania wchodzą?

• nazwa i miejscowość szkoły
  • opis wyzwania w dwóch zdaniach oraz odpowiedź na wybrane pytanie
  • link do wyzwania
  • zdjęcie zespołu z realizacji wyzwania lub prezentujące Wasze działanie

Jak dodać wizytówkę wyzwania do padletu?

Aby dodać zadanie w odpowiedniej kolumnie z Waszym mentorem, naciśnijcie plus, a następnie:

• w tytule wpiszcie nazwę szkoły i miejscowość;
  • w treści wpiszcie w dwóch zdaniach opis Waszego działania i krótką odpowiedź na wybrane pytanie: Co zmieniło to wyzwanie w waszej szkole?  Jak to co zrobiliście zmieniło waszą szkołę? lub Co uważacie za wasz sukces w tym wyzwaniu?;
  • za pomocą przycisku "łącze" dodajcie link do wybranego przez Was wyzwania, które chcecie zaprezentować innym szkołom;
  • za pomocą przycisku "prześlij" (ze strzałką) dodajcie zdjęcie lub obrazek ilustrujący Wasz zespół, wyzwanie lub dowolne prezentujące Wasze działanie.

WAŻNE! Wasza dodana wizytówka nie pojawi się od razu na padlecie - konieczne będzie jej zatwierdzenie przez koordynatorkę, dlatego nie martwcie się, że wyniki Waszej pracy nie pojawią się na tablicy od razu. Wasze zadanie będzie widoczne później, po zatwierdzeniu.

>> PADLET, do którego trzeba dodać wizytówkę wyzwania znajduje się TUTAJ <<

Dodajcie wizytówkę do 7 czerwca.

4. Podczas warsztatu trener przeprowadzi ćwiczenie z wykorzystaniem Waszych wizytówek w celu prezentacji Waszych wyzwań i doświadczeń - co zrobiliście, co się Wam udało zmienić w szkole lub co uważacie za sukces działania.

Powodzenia w tworzeniu wizytówek wyzwań! :)

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie na adres: szkola.demokracji@ceo.org.pl