Problemy techniczne z platformą, rozwiązania i wskazówki

Drodzy i Drogie,

dostajemy od was sygnały, że zdarzają się pewne problemy techniczne z platformą.

Jak zgłosić problem?

Jeśli coś nie działa, pojawiają się jakieś błędy, prosimy przede wszystkim o pilny kontakt do mentora/ki waszego zespołu lub bezpośrednio do nas na maila szkola.demokracji@ceo.org.pl. Prosimy o opisanie problemu w mailu oraz dodanie screenshota - zrzutu ekranu (skrót ctrl+C+printscreen, a następnie w mailu ctrl C+V lub zapisanie obrazu i dodanie w zalączniku). Postaramy się wam pomóc i odpowiedzieć możliwe najszybciej na każde zgłoszenie!

Instrukcja do platformy

Przypominamy, że jest instrukcja obsługi do platformy, która znajduje się tutaj. Tam również możecie poszukać odpowiedzi na wasze pytania i trudności.

Pojawiające się trudności - rozwiązania i wskazówki

Przepraszamy za wszelkie trudności - pracujemy nad tymi, które zgłaszacie. Poniżej możecie znaleźć rozwiązania i wskazówki dla tych, które pojawiają się najczęście, jak ich uniknąć.

1. Problem z dodaniem diagnozy.

Niektórzy z was zgłaszają, że formularz diagnozy nie przyjmuje odpowiedzi "zdecydowanie się nie zgadzam" i nie możecie zapisać dodanych wyników.

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, niestety może to jeszcze chwilę potrwać i dlatego sugerujemy póki co zaznaczenie odpowiedzi "nie zgadzam się" i dodanie poniżej w polu Co w obszarze "Komunikacja i media" wymaga poprawy w naszej szkole // czym chcielibyście się zająć? komentarza, z którymi stwierdzeniami szczególnie się nie zgadzacie.

2. Problem z zapisaniem relacji

Niektórzy zgłosili, że po dodaniu relacji i uzupełnieniu wszystkich pól, gdy chcieli zapisać platforma kazała im się ponownie zalogować, a po zalogowaniu nie była widoczna dodana relacja. Niestety tak się może zdarzyć, gdy podczas dodawania relacji, wygaśnie sesja, czyli maksymalny czas podczas którego użytkownik może być zalogowany na jednej stronie. Ten czas jest z góry ustawiony. Po wygaśnięciu sesji konieczne jest ponowne zalogowanie na platformie. Sesja trwa 1h (60 minut).

Aby uniknąć wylogowania podczas dodawania relacji, zalecamy napisanie tekstu relacji w osobnym pliku, np. wordzie na komputerze, a następnie przekopiowanie treści do relacji, w której chcecie dodać tekst. To znaczeni ułatwi Wam pracę, a przypadku wygaśnięcia sesji nie spowoduje utraty dodanej treści. W załączniku dodajemy szablon w wordzie, aby ułatwić wam zapisywanie tekstu do relacji.

Mamy nadzieję, że problemów z platformą będzie jak najmniej. Gdyby pojawiły się jakieś, piszcie do nas śmiało! :) Miłego korzystania!